Herinrichting 't Harde fase 3

Gemeente Elburg werkt aan het klimaatbestendig maken van woonwijken. Dat doen we in fases. We werken momenteel aan de voorbereidingen voor ’t Harde fase 3. Bedoeld om wateroverlast door extreme buien (in de toekomst) te voorkomen en regenwater op een snelle manier af te voeren.

Werkzaamheden

We creëren een waterberging/infiltratiesysteem onder de weg. Eerst komt het water in de waterberging en vervolgens infiltreert het water in de bodem. Hiervoor wordt het bestaande asfalt in de straat verwijdert, de waterbergende (aquaflow) fundering aangebracht en de straat wordt bestraat met nieuw materiaal. Verder wordt op sommige plaatsen een IT-riool aangelegd. Deze heeft een hogere capaciteit dan aquaflow om water op te slaan. Door de gaatjes in de buis wordt water in de bodem geïnfiltreerd. Dit riool wordt aangesloten op het reeds bestaande IT-riool in de Kernhoopweg.

Het regenwater van daken wordt ondergronds verbonden met het aquaflow-systeem of IT-riool. Daarvoor wordt de regenpijp aan de voorzijde van de woningen afgekoppeld van het vuilwaterriool en aangesloten op de aquaflow of IT-riool. Met een bladvanger wordt voorkomen dat er blad wordt afgevoerd in de infiltratievoorziening.

Waar mogelijk zal de regenpijp worden aangesloten op een wadi die bij hevige regen zal overstorten op het IT-riool of aquaflowsysteem. Sommige woningen hebben het hemelwater al afgekoppeld van het vuilwaterriool; hier hoeven we dus geen maatregelen te nemen.

Benieuwd naar de werking van een aquaflow? Bekijk de video Aquaflow WT kolk - animatie

Afbeelding aquaflow video

 

 

 

 

 

 

 

Afkoppelen regenpijp: graag uw reactie

Voor het afkoppelen van de regenpijp van uw woning, vragen wij u of u hieraan mee wil werken. Dat kan middels het online formulier Afkoppelen regenpijp en kan tot 31 augustus 2025. Let op: het kan zijn dat de rijksoverheid beslist dat alle woningen moeten worden afgekoppeld van het vuilwaterriool. Dit komt dan voor eigen rekening. Geeft u nu al uw akkoord, dan wordt dit kosteloos in het project meegenomen. Huurwoningen worden standaard afgekoppeld en huurders krijgen daarover schriftelijk bericht.

Online formulier Afkoppelen regenpijp

Planning

Naar verwachting starten wij eind 2027/begin 2028 met de werkzaamheden. Er volgen nog andere projecten in deze wijk (zoals van Liander en Vitens). Deze projecten worden voorafgaand aan de werkzaamheden van de gemeente uitgevoerd. De nutsbedrijven stellen u op de hoogte van hun werkzaamheden. Wij zullen u uiteraard ook tijdig informeren voor wij gaan starten.

Plattegronden

Om u een goed beeld te geven, delen wij hieronder de plattegronden van de wijk.

Heeft u moeite met het lezen van deze PDF's? Neem contact met ons op via projecten@elburg.nl of (0525) 688 688.

Gratis boom en denk aan tuinsubsidie!

Wat ook bijdraagt aan het klimaat is meer groen. Daarom bieden wij u een gratis boom aan voor in de voortuin. Er is een keuze uit 7 soorten bomen en u mag dit invullen op hetzelfde online formulier Afkoppelen regenpijp. Wilt u zelf nog meer maatregelen treffen zoals het afkoppelen van water in de achtertuin, het planten van bomen of het plaatsen van een regenton? Er is tuinsubsidie voor maar liefst 6 verschillende maatregelen.

Vragen?

Bekijk de webpagina Vraag en antwoord. Staat uw vraag er niet tussen, stel deze dan via een mail naar projecten@elburg.nl met als onderwerp: ’t Harde fase 3.

Het formulier voor instemming met afkoppelen regenpijp, een gratis boom en overige vragen kunt u insturen tot en met 31 augustus 2025.