Gepland onderhoud: op dinsdagavond 6 oktober vanaf 20:00 uur voeren we technisch onderhoud uit aan onze website. De website kan tijdelijk minder goed bereikbaar zijn. Dien tijdens het onderhoud liever geen formulieren of aanvragen in. Onze excuses voor het ongemak.
Slootschouw
Onlangs zijn we weer begonnen met de jaarlijkse slootschouw. Dit houdt in dat we de sloten controleren of het water vrij kan doorstromen zodat er geen wateroverlast ontstaat. We voeren ook onderhoud uit; door het maaien van de talud, baggeren van de sloot en wanneer nodig het schoonmaken van de duikers.
In deze periode ziet u langs de kant van de sloot hoopjes slootafval liggen. Dit afval blijft vaak enige tijd liggen, zodat het overtollige water eruit kan lopen. Hierdoor is het gewicht van het slootafval minder en zijn de stortkosten minder hoog. Daarna halen wij het slootafval op met de vrachtwagen en voeren we het af.
Na de schouw ligt alles er weer netjes bij en zijn de sloten weer in goede staat om het water af te voeren.
Beheer en onderhoud; wie is verantwoordelijk?
- Primaire watergangen (A-wateren): het Waterschap Vallei en Veluwe onderhoudt deze belangrijke wateren.
- Secundaire watergangen (B-wateren): dit kan een watergang zijn in beheer van de gemeente of van eigenaren van aangrenzende percelen. Zij zijn verantwoordelijk voor het onderhoud. Dit wordt gecontroleerd via de najaarsschouw.
- Tertiaire watergangen (C-wateren): hiervoor geldt geen wettelijke onderhoudsplicht, maar deze zijn evengoed wel belangrijk voor de doorstroom.
Op de website van Waterschap Vallei en Veluwe zijn kaarten beschikbaar van de A- en B-wateren.